iNFC.cz

Příklady použití

Eventové systémy:

Požití technologie NFC a QR usnadnilo získání informací ze sportovního utkání zástupců cestovního ruchu.

NFC nálepky na programu akce Tourism X GamesPři konání letošního letního klání mezi specialisty z oblasti cestovního ruchu Tourism X Games pořádané na Vysočině byla poprvé v České republice použita moderní technologie NFC doplněná o QR tag. Společnost Bohemian Technology Group s.r.o. ("BOTEG") pomocí svého systému infc.cz přinesla inovativní řešení, díky kterému si mohli všichni účastníci vyzkoušet moderní systém přenosu informací na krátkou vzdálenost použitelné za jakýchkoli podnebných, povětrnostních či světelných podmínek.

Systém infc.cz je primárně určen pro informační turistické systémy. Na zajímavé body ve městě či v přírodě jsou nainstalovány NFC a QR tagy a návštěvník pomocí svého chytrého telefonu či tabletu získává (i více jazyčně) informace o konkrétní památce/exponátu. Samozřejmostí je přidání k oblíbeným položkám tak, že si večer v pohodlí domova může nastudovat další informace, nebo se k těmto informacím může jednoduše vrátit. Možnost sdílení pomocí sociálních sítí zvyšuje povědomí o konkrétním turistickém cíli a zvyšuje turistický potenciál. Přesná detekce chování turistů a měření oblíbenosti je v technologii infc.cz standardem.

Pro letošní letní sportovní utkání Tourism X Games jsme připravili speciální systém pro online výpočet a sledování sportovních výkonů mezi jednotlivými týmy. Soutěž triatlon byla navíc vybavena čtečkami čipů a výsledky byly on-line přenášeny do Cloudu, kde proběhl jejich výpočet a okamžité porovnání výsledků s ostatními týmy.
Pomocí NFC a QR byla závodníkům zpřístupněna aplikace s mapami, časovými plány, programy, nouzovými kontakty a především výsledky soutěží.

Webová aplikace Tourism X Games Vysošina 2015

Hlavní obrazovka aplikace – Pořadí týmů – Mapa akce – Týmový harmonogram

1. Mapy a kontakty

2. Systémy hodnocení sportů

3. Online statistiky pro soutěžící v týmech

4. Vědomostní soutěže

5. Anketní a výzkumné systémy

Průmyslové použití

Společnost Alfa-Beta spravující zabezpečovací, kamerové, požární systémy apod. využila technologii iNFC jako jednoduchý a rychlý identifikátor pro své techniky. Každý kontrolní bod opatřila unikátním značením, které autorizovaným osobám (správci, technici apod.) umožní okamžitou identifikaci, a tím spojenou dostupnost dokumentace k zařízení (popis, manuály, termín montáže, servisní úkony, záruka a další informace).

Společnost Alfa-Beta pro komunikaci s iNFC technologií vybavila své servisní techniky tablety. Pro zajištění bezpečnosti je iNFC technologie opatřena nutností autorizace oprávněnou osobou.

iNFC technologie je propojena s dohledovým centrem, což technikům zpřístupní veškeré informace a zápis událostí ke každému kontrolnímu bodu.

 

Městský informační systém

Město XY se rozhodlo pro zvýšení a zefektivnění informovanosti turistů a pořídilo technologii iNFC, kterou následně vybavilo historické budovy, sochy, pomníky, zajímavá místa spjatá se známými osobami, informační tabule apod. Díky okamžité aktualizaci tak město dokáže turistům poskytovat nejpřesnější informace, které nejsou omezeny velikostí informační tabule či desky, neboť využívají neomezeného interaktivního virtuálního prostoru umožňujícího sběr informací i za nepříznivého počasí a jejich následného studia v klidném a nerušeném prostředí. Pro zvýšení atraktivity město doplnilo informační systém znalostním kvízem.

Po aktivaci vybraného znaku se na mobilním telefonu/tabletu zobrazí detailní informace doplněná o galerii obrázků, videa. Technologii je možno provázat s mapou a zobrazit aktuální pozici a pozice dalších turisticky atraktivních míst opatřených iNFC technologií. Turista si tak může naplánovat trasu podle zajímavých míst a iNFC technologie mu sama doporučí nejvhodnější cestu.

Jedním ze zásadních přínosů technologie iNFC pro město XY je, mimo okamžité aktuálnosti, zejména tzv. multilanguage = vícejazyčné provedení. Díky iNFC může město nabídnout neomezené množství jazykových mutací.

Dalším významným přínosem použité iNFC technologie je zprostředkování informací nevidomým občanům formou předčítání textu. Daný text může být též ve vícejazyčném provedení.

Městu se výrazně snížily náklady na tisk propagačních materiálů. Návštěvníci města nejsou nikterak omezeni otevírací dobou infocenter.

 

Veletržní systém

Společnost VV&VV pořídila technologii iNFC pro rozšíření a zlepšení informační stránky svých areálů v regionu střední Evropy. 

Technologií opatřila jednotlivé vstupy, stánky, informační body, orientační/navigační body, visačky jednotlivých vystavovatelů. 

Použití iNFC poskytuje vystavovatelům elektronickou interaktivní prezentaci pro danou událost, marketingové podklady ke stažení, seznam kontaktů, odkaz na jejich webové stránky apod., ukládání do oblíbených kontaktů apod. 

Provozovatel areálu díky iNFC získává prostředek pro okamžitou komunikaci s lidmi - mapa areálu s jednotlivými vystavovateli, navigace po areálu, určování aktuální polohy, aktualizace událostí (změny prezentací, tiskových konferencí apod.).

 

Systém pro galerie/muzea

Galerie Jan Svatoš Kostelec nad Černými lesy osadila technologií iNFC prostory pro expozice. Doplnila tak nejen stávající stručné informace u jednotlivých exponátů, ale navíc se stala "nositelem informací" právě díky interaktivním vlastnostem iNFC. 

Ke každému exponátu je uveden (mimo autora díla a jeho životopisu) i historie exponátu samotného - jak a kde vznikal, co bylo inspirací, použitý materiál. Vše je doplněno obrázky, videy. 

Samozřejmostí použité technologie je vícejazyčné provedení a podpora zprostředkování informací nevidomým občanům

Nadstavbou galerijního systému je e-shop. Probíhají-li v galerii prodejní expozice, má návštěvník galerie možnost okamžitého propojení s e-shopem, v němž zjistí všechny informace týkající se vybraného díla (cena, podmínky a termín dodání apod.). 

Pro akce zaměřené na dětské návštěvníky doplnila galerie iNFC znalostním kvízem. 

Nedisponuje-li návštěvník zobrazovacím zařízením, může si ho pro potřeby prohlídky zapůjčit. 

Se změnou vystavovaných exponátů nedochází k obměně technologie. Veškeré změny se dějí na straně softwaru.

 

NFC Vizitky

NFC vizitka - data přímo a rychle do telefonního adresáře. Prestižní a moderní funkce nejen pro hračičky

NFC vizitky

 

Další použití:

  • Informační a průvodcovský systém pro galerie,
  • Informační a průvodcovský systém pro města, místní sdružení, národní parky, kraje a státy,
  • Informační a průvodcovský systém pro veletrhy (informace, navigace, plány, shromažďování kontaktů),
  • Informační a průvodcovský systém pro festivaly (navigace, program, registrace na filmy),
  • Informační a navigační systém pro nemocnice, polikliniky,
  • Informační a navigační systém pro nákupní centra (navigační plán obchodů, parkovišť...),
  • Informační systém pro veřejnou dopravu (metro, vlaky, autobusy...),
  • Informační systém pro technologické objekty (vodárny, elektrárny, továrny, bunkry, rozhledny...),
  • Informační systém pro historické budovy,
  • a další.
iNFC.cz © 2022